Ekologiczne lakiery do paznokci

Wygląd paznokci jest bardzo ważnym elementem kobiecej pielęgnacji. Dzięki zdrowym i zadbanym paznokciom czujemy się bardziej kobieco i elegancko. Poznaj bio lakiery do paznokci, pozbawione parabenów, formaldehydu, toluenu, kalafonii, fenoksyetanolu, ftalanu i syntetycznej kamfory. Sprawdź lepsze lakiery niż te dostępne w Rossmann lub Hebe. Formuła opracowana w naturalnych lakierach do paznokci pozawala na ich bezpieczne stosowanie również przez kobiety w ciąży. Lakiery do paznokci zapewniają równomierne krycie, długą trwałość, szybkoschnącą teksturę i promienne wykończenie o wysokim połysku. Bądź kobieca i elegancka dzięki naturalnie zadbanym paznokciom.

  • Ekspresowa wysyłka – Wszystkie produkty dostępne w sklepie mamy w magazynie, wysyłamy zamówienie tego samego dnia, przy złożeniu zamówienia do godziny 12:00, a złożone po godzinie 12:00 wysyłamy najpóźniej dnia następnego. Ekspresowa wysyłka – Wszystkie produkty dostępne w sklepie mamy w magazynie, wysyłamy zamówienie tego samego dnia, przy złożeniu zamówienia do godziny 12:00, a złożone po godzinie 12:00 wysyłamy najpóźniej dnia następnego.
  • Dostawa gratis – Przy zakupach powyżej 300 zł, koszty wysyłki są po naszej stronie. Zapraszamy do zakupów. Dostawa gratis – Przy zakupach powyżej 300 zł, koszty wysyłki są po naszej stronie. Zapraszamy do zakupów.
  • Gwarancja jakości – Bio-Klon oferuje produkty sprawdzone, które powstają wyłącznie z tego co daje nam natura, wolne od wszelkich szkodliwych toksyn, wykonywane z najwyższej jakości składników naturalnych i organicznych. Nasze marki posiadają certyfikaty potwierdzające ich wysoką jakość. Gwarancja jakości – Bio-Klon oferuje produkty sprawdzone, które powstają wyłącznie z tego co daje nam natura, wolne od wszelkich szkodliwych toksyn, wykonywane z najwyższej jakości składników naturalnych i organicznych. Nasze marki posiadają certyfikaty potwierdzające ich wysoką jakość.

Przez wieki kobiety wykorzystywały różne, dostępne produkty do zdobienia paznokci. Popularna była choćby henna. Kiedyś, długie, zadbane, podkreślone kolorem paznokcie były oznaką przynależności do wyższych sfer. Miały też walor estetyczny. W ubiegłym wieku, tuż przed zakończeniem I wojny światowej, na rynku pojawił się lakier do paznokci na bazie lakierów stosowanych do karoserii. Była to niezła mieszka chemiczna i z pewnością nie wychodziła kobietom na zdrowie. 

Dziś już wiemy, że wiele składników używanych do produkcji lakierów ma niekorzystny wpływ na zdrowie. Oddziałują negatywnie na układ immunologiczny, hormonalny, oddechowy i krwionośny. Dlatego kupuj lakiery z naszej oferty, które są wolne od pięciu najbardziej toksycznych składników! Świetnie kryją, mają soczyste kolory i przy tym naturalnie dbają o płytkę paznokcia. 

Które lakiery do paznokci są ekologiczne?

Ekologia to szerokie pojęcie. W odniesieniu do lakierów do paznokci mówi się o niej gdy:

    • w ich składzie nie ma szkodliwych substancji,

    • powstają z naturalnych składników,

    • proces wytwarzania lakierów jest przyjazny środowisku,

    • producent stawia na zrównoważoną politykę firmy (przyjazną środowisku).

Ekologiczny lakier do paznokci to również produkt wegański. Tacy producenci lakierów do paznokci jak Idun Minerals udowadniają, że lakier może być ekologiczny, a zarazem trwały, wydajny, z wysokim połyskiem, w bardzo soczystych i najmodniejszych odcieniach.

Zrównoważony rozwój firmy oznacza w dużym skrócie stworzenie modelu biznesowego, który oparty jest na przyjaznej dla środowiska produkcji kosmetyków. Kolejna kwestia to tworzenie kosmetyków dla każdego, dla osób ze skórą wrażliwą, skłonnością do alergii, dla osób dbających o zdrowie i swoje otoczenie. 

Najzdrowsze bio lakiery do paznokci

Potwierdzony badaniami negatywny wpływ na zdrowie niektórych składników zawartych w lakierach do paznokci, nie zniechęca części producentów. Składniki te nadal są używane w produkcji tanich lakierów do paznokci. Oczywiście wszystko rozbija się o pieniądze. Producent chce niskim kosztem wyprodukować produkt. Niestety w tym przypadku można zaszkodzić sobie i osobom ze swojego otoczenia. 

Lakiery z oferty naszego sklepu pochodzą od cenionego na świecie producenta kosmetyków naturalnych. Ich formuła „5-free” to pewność, że nie ma w nich najbardziej niebezpiecznych składników. Czego nie zawierają? Czego nie powinny zawierać lakiery do paznokci?

    • Toulen- stosowany w farbach, klejach, zaprawach hydraulicznych, środkach myjących i środkach dezynfekujących. Niebezpieczny dla astmatyków i alergików. Wdychanie oparów może powodować zawroty i bóle głowy. Negatywnie wpływa na układ nerwowy.

    • Fosforan dibutylu- określany neurotoksyną, substancją drażniącą, wymieniany w gronie alergenów, negatywnie oddziałuje na układ hormonalny i metabolizm. Szczególnie powinny na nie niego uważać młode dziewczyny, ale też każda kobieta. 

    • Formaldehyd- silna substancja toksyczna, o działaniu dezynfekującym i grzybobójczym. Dodawana do klejów i farb. Nie jest tajemnicą, że idealnie sprawdza się przy balsamowaniu zwłok. Wdychanie oparów jest niebezpieczne dla zdrowia. 

    • Żywica formaldehydowa- to pochodna formaldehydu, więc chyba nic więcej nie trzeba dodawać do tego co powyżej. Jednak warto wiedzieć, że może wpływać drażniąco na skórę i oczy oraz ma negatywny wpływ na płuca. 

    • Kamfora- to dzięki niej paznokcie są lśniące i błyszczące, lecz możesz sobie zaserwować alergie, bóle głowy i mdłości. 

Trujące, chemiczne związki w lakierach do paznokci mogą być przyczyną rozdrażnienia i obniżonego samopoczucia. Wdychane opary mogą powodować dolegliwości związane z bólami głowy i nudnościami. Lista negatywnego wpływu wymienionych składników jest długa. 

Dlatego kupuj świadomie, nie serwuj sobie choroby. Najzdrowsze bio lakiery znajdziesz w naszej ofercie, są wolne od 5 wymienionych toksycznych składników. 

Czy lakier może być bio?

Nie tylko może, ale w Twoim domu, w Twoim środowisku pracy (jeśli jesteś manikiurzystką) powinien znaleźć się lakier bio! To Twoje zdrowie i Twojej rodziny. Opary przy malowaniu paznokci mogą wdychać przecież dzieci czy osoby starsze z otoczenia, dlatego zmień lakier na bio!

Lakiery bio są dostępne w ofercie naszego sklepu. Są najlepsza opcją dla każdej kobiety, która dba nie tylko o wygląd, ale również o zdrowie. 

Jeśli pracujesz jako manikiurzystka stawiaj na produkty, które nie zawierają toksycznych związków. Pracując wiele godzin dziennie z lakierami i innymi produktami, wybieraj te, które mają dobry skład. I etykietę bio. Dzięki temu chronisz się przed chorobami zawodowymi. 

Do domowego użytku również najlepszym wyborem są lakiery do paznokci bio. One nie tyko nie zawierają toksyn, ale też mają składniki, które nawilżają paznokcie i wzmacniają. Są bogate w witaminy i minerały. Taki skład to bezpieczne malowanie paznokci, a zarazem dbanie o to, by były zdrowe i niełamliwe. 

Czy lakier do paznokci jest rakotwórczy?

Lakiery z wymienionymi potencjalnie niebezpiecznymi substancjami mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie. Według naukowców z USA toksyczne lakiery mogą prowadzić do rozwoju nowotworów oraz do niepłodności. Dlatego, jeśli nadal używasz lakieru, który ma niebezpieczne substancje, zmyj go czym prędzej i kup dobry lakier, który nie zawiera niebezpiecznych składników. 

Lakiery z oferty naszego sklepu pochodzą od najlepszych producentów naturalnych kosmetyków. Dlatego po prostu wybierz swój ulubiony kolor i ciesz się pięknymi, zdrowymi paznokciami, bez toksyn w tle.