Kosmetyki poddane certyfikacji otrzymują gwarancję jakości spełnienia rygorystycznych wymagań zawartych w określonych standardach krajowych, unijnych oraz międzynarodowych. logo eco cert

ECOCERT

ECOCERT jest międzynarodową organizacją zajmującą się weryfikowaniem i kontrolowaniem jakości kosmetyków ekologicznych. Instytucja ta rozróżnia dwa określenia o różnych kryteriach:

1. Kosmetyk naturalny (natural cosmetic) - minimum 95% składników musi być pochodzenia naturalnego, zawiera maksymalnie 5% składników syntetycznych.


2. Kosmetyk naturalny i ekologiczny (natural and organic cosmetic) - minimum 95% składników musi być pochodzenia naturalnego oraz przynajmniej 50% surowców naturalnych pochodzi z upraw ekologicznych, zawiera maksymalnie 5% składników syntetycznych. 

Certyfikat ECOCERT potwierdza że:

  • • nie zastosowano produktów modyfikowanych genetycznie
  • • produktu końcowego nie testowano na zwierzętach
  • • surowce pochodzenia zwierzęcego pochodzą tylko z żywych zwierząt np. mleko, miód
  • • nie użyto syntetycznych substancji barwiących, zapachowych, sztucznych tłuszczy, olejów, silikonów, parafiny i innych pochodnych ropy naftowej oraz emulgatorów PEG
  • • w procesie produkcji nie korzystano z radioaktywnego naświetlania składników ani produktu końcowego
  • • na każdym opakowaniu wymagane jest podanie ilości surowców naturalnych oraz pochodzących z upraw ekologicznych.

Firma ECOCERT wymaga, aby na każdym certyfikowanym produkcie podana była ilość składników pochodzenia naturalnego oraz ilość składników pochodzących z kontrolowanych upraw ekologicznych.

Więcej informacji na temat certyfikatu ECOCERT na stronie organizacji: www.ecocert.com   COSMEBIO

COSMEBIO® to profesjonalne stowarzyszenie kosmetyków naturalnych, ekologicznych i organicznych. COSMEBIO® federuje profesjonalnych graczy w branży i zrzesza ponad 400 członków we Francji i za granicą. Od 2002 roku COSMEBIO® pracuje nad promowaniem kosmetyków naturalnych i ekologicznych wykonanych ze składników pochodzących z rolnictwa ekologicznego i opracowanych przy użyciu ekologicznych technologii (zielona chemia).

COSMEBIO wymaga 95% wszystkich składników pochodzenia rolniczego, które mają być ekologiczne. 10% całkowitej masy produktu musi być ekologiczna. Pozwala nawet do 5% zawartości syntetycznych. Certyfikuje tylko francuskich producentów.

Składniki z produktów petrochemicznych zostały zastąpione przez składniki pochodzenia naturalnego, co sprzyja uprawie ekologicznej. Organiczny kosmetyk jest kontrolowany od surowca do gotowego produktu przez akredytowaną jednostkę certyfikującą (1 audyt / rok). 

Kosmetyki organiczne są produkowane przy użyciu delikatnych, nie zanieczyszczających środowiska procesów produkcyjnych i wymagają opakowania nadającego się do recyklingu. Więcej na www.cosmebio.orgOPAKOWANIA

Nasze marki wykorzystują opakowania, które nadają się do ponownego przetworzenia i wyprodukowania z odzyskanych surowców. Użyte składniki pochodzą z ekologicznych plantacji i ulegają biodegradacji.NIE TESTOWANE NA ZWIERZĘTACH

Żaden ze składników użytych do produkcji nie był testowany na zwierzętach. Nasze marki wspierają różne organizacje zajmujące się dobrostanem zwierząt.DLA WEGAN I WEGETARIAN

Posiadamy w sklepie produkty wegańskie i wegetariańskie (jeśli został użyty miód). Posiadają certyfikat, który jest gwarancją, że produkty, spełniają szereg standardów wyznaczonych przez filozofię weganizmu.