Zalety grzybów dla Twojej skóry

Zalety grzybów dla Twojej skóry

Zalety grzybów dla Twojej skóry

Poznaj ten modny składnik naturalnej pielęgnacji skóry

Znamy je z ich uroczego kształtu parasola, właściwości leczniczych i kulinarnych przysmaków - ale jako składnik pielęgnacji skóry!? Tak, grzyby są modne w pielęgnacji skóry, zapoczątkowały 'shroom boom' w zabiegach kosmetycznych.

Okazuje się, że te skromne grzyby są mega wielozadaniowe, jeśli chodzi o poprawę wyglądu Twojej skóry. Przedstawiamy korzyści, jakie grzyby przynoszą skórze, szum wokół jednego z najgorętszych składników w pielęgnacji skóry oraz to, gdzie można je znaleźć w kosmetykach 100% Pure.

Grzybowe szaleństwo

Choć te skromne, żyjące na ziemi grzyby zajmują obecnie centralne miejsce w świecie urody, nie są one nowym składnikiem. Grzyby mają głębokie korzenie w tradycjach chińskich i ajurwedyjskich, a ich potencjał leczniczy jest bardzo ceniony.

Ich popularność wzrosła wraz z rosnącym zainteresowaniem zdrowiem i dobrym samopoczuciem, naturalnym pięknem i czystą pielęgnacją skóry. W rzeczywistości, wiele marek kosmetyków pielęgnacyjnych - w tym 100% PURE - zaczęło korzystać z dobrodziejstw grzybów na długo przed tym, jak ich zalety stały się powszechnie znane konsumentom.

Zalety grzybów dla skóry

Są świetne na pizzy, wyjątkowe w sosach do makaronu i mają nieskończenie wiele zastosowań kulinarnych - ale czym są grzyby?

Grzyby to mięsiste, zarodnikujące ciało grzyba, które zazwyczaj jest wytwarzane na powierzchni ziemi, w glebie lub w źródle pożywienia. W przeciwieństwie do roślin, które wytwarzają swoje pożywienie w procesie fotosyntezy, grzyby wykorzystują swój system korzeniowy, aby wrosnąć w źródło pożywienia lub je otoczyć. Wydzielają one enzymy trawienne, które rozkładają podłoże, ułatwiając grzybom wchłanianie potrzebnych im składników odżywczych.

Grzyby to "adaptogeny": różnorodne nietoksyczne rośliny, które mogą pomóc naszemu organizmowi oprzeć się lub "przystosować" do stresu. Zawierają również wiele przeciwutleniaczy i właściwości przeciwzapalnych. Nic dziwnego, że stworzyły grzybowy fenomen w dziedzinie pielęgnacji skóry!

Grzyby mogą pomóc chronić skórę przed szkodliwym działaniem czynników środowiskowych i przebarwieniami spowodowanymi uszkodzeniami słonecznymi. Grzyby zawierają również chroniący barierę ochronną skóry beta-glukan, co czyni je szczególnie atrakcyjnymi dla osób o wrażliwej skórze.

Grzybowe produktów do pielęgnacji skóry, które warto wypróbować!

Przeciwutleniające, przeciwstarzeniowe, przeciwzmarszczkowe, rozjaśniające skórę i nawilżające działanie grzybów zostało oficjalnie ujawnione światu. Nie ma potrzeby polowania na grzyby w lasach i na półkach sklepowych z kosmetykami: zebraliśmy dla Ciebie najlepsze grzybowe produkty do pielęgnacji skóry, które możesz wypróbować!

Kosmetyki 100% Pure z grzybmi

Kolekcja 100% PURE™

Seria kosmetyków - Fermented Rice Water

Zastosowane grzyby: Matsutake

Woda ryżowa od wieków cieszy się reputacją wody o właściwościach regenerujących dla skóry. Zawdzięcza to bogactwu dobroczynnych składników odżywczych - i dlatego używamy jej w wielu produktach! 100% Pure Fermented Rice Water Serum - serum z fermentowaną wodą ryżową zostało opracowane, aby nadać skórze zdrowy blask, odżywić ją i pomóc jej odzyskać siły po ekspozycji na słońce.

To serum należy nakładać na skórę po jej oczyszczeniu i stonizowaniu. Preparat oczyszczający na bazie fermentowanej wody ryżowej rozjaśnia i odświeża poszarzałą skórę - Oczyszczający płyn do twarzy z wodą ryżową – 100% Pure Fermented Rice Water Cleanser. Tonik z wodą ze sfermentowanego ryżu zmiękcza, nawilża i spełnia wszystkie warunki, aby uzyskać promienną skórę - Tonik rozjaśniający z wody z fermentowanego ryżu - 100% Pure Fermented Rice Water Toner.

Serum na przebarwienia- 100% Pure Dark Spot Remover

Zastosowane Grzyby: Matsutake

Rozumiemy, że ciemne plamy i blizny potrądzikowe mogą być bardzo uciążliwe. Dlatego właśnie stworzyliśmy nasz preparat do usuwania ciemnych plam: aby przywrócić równowagę i blask matowej, pozbawionej blasku skórze. Dzięki zawartości grzyba Matsutake, który rozjaśnia źródło ciemnych plam, produkt ten pomaga odsłonić świeże warstwy skóry, utrzymując twarz jędrną i rozświetloną.

Krem na noc – 100% Pure Multi-Vitamin + Antioxidants Ultra Riché PM Treatment

Zastosowane Grzyby: Lingzhi/ Reishi, Shiitake

Podczas gdy Ty śpisz, a skóra jest w trybie naprawczym, Multiwitaminowa + Antyoksydacyjna Kuracja Ultra Riché PM bierze się do pracy. Zawiera dwa rodzaje grzybów, dzięki czemu zapewnia długotrwałe nawilżenie, a tym samym elastyczną i odżywioną skórę. Ta nocna dawka składników odżywczych została stworzona, aby zwalczać codzienne uszkodzenia skóry, zmiękczać i nawilżać oraz przywracać młodzieńczą elastyczność i blask.

Wszystkie komentarze

Zostaw komentarz