10 wskazówek dotyczących wyboru odcienia szminki

10 wskazówek dotyczących wyboru odcienia szminki

Jak wybrać naturalny odcień szminki, który pasuje do Twojej karnacji?

Ostatni czas był dla nas wszystkich bardzo ciężki, ograniczenia, maseczki. Nasze twarze ukryte pod maseczkami. Po tak długim rezygnowaniu ze szminki jesteśmy gotowi, by świętować: Międzynarodowy Dzień Szminki!

W poniższym artykule spróbujemy Wam udzielić wskazówek jak dopasować kolor szminki do odcienia skóry i wyszczególniamy składniki, których należy unikać podczas kupowania pomadek.

Co kryje się w szmince?

Usta to jedna z najbardziej charakterystycznych cech naszej twarzy, a akcentowanie ich jest formą artystycznego wyrazu – ale nie byle jaką pomadką. Jesteśmy wybredne co do tego, co nakładamy na usta, zwłaszcza biorąc pod uwagę, ile szminki niechcący połykamy. Dlatego powinniśmy wybierać naturalne pomadki, pozbawione wątpliwych składników.

Co to są te wątpliwe składniki, których powinniśmy unikać?

  • Karmin, pigment używany do tworzenia czerwonych kosmetyków z rozdrobnionych chrząszczy

  • Parabeny, znane jako substancje zaburzające gospodarkę hormonalną

  • Guanina, wykonana z rybich łusek i powszechnie stosowana do nadania perłowego połysku

  • Metale ciężkie, które mogą zakłócać normalne funkcje organizmu

  • Barwniki smoły węglowej, które są toksycznym czynnikiem rakotwórczym

Ta lista jest powodem, dla którego powinniśmy wybierać naturalne szminki, którymi może się cieszyć każdego dnia!

Wybór odcienia pomadki

Dopasowująca kolor szminka

Każdy potrzebuje odpowiedniego koloru pomadki, ale wybór idealnego odcienia szminki nie jest tak prosty. Jeśli chodzi o dopasowywanie szminek do odcienia skóry, w grę wchodzi złożona teoria kolorów, która może zmienić lub zepsuć Twój wygląd. Oto kilka szybkich wskazówek dotyczących dopasowywania odcieni szminki:

1) Określ odcień
Półton można opisać jako „temperaturę” naszej skóry. Prezentuje się jako złoty, oliwkowy, neutralny lub chłodny odcień. Najłatwiejszym sposobem określenia półtonu jest spojrzenie na żyły na wewnętrznej stronie nadgarstka. Żyły, które świecą na zielono, zwykle znajdują się na ciepłej skórze, podczas gdy żyły zabarwione na niebiesko lub fioletowo są powszechne w chłodniejszych odcieniach skóry. Mieszanina może wskazywać na skórę o neutralnym odcieniu.

Wybór odcienia pomadki

2) Zastanów się nad odcieniem skóry
Teraz, gdy znamy już podstawy, możemy podejmować bardziej świadome decyzje dotyczące szminki, które podkreślą ton naszej skóry. „Odcień skóry” to zasadniczo głębokość melaniny w naszej skórze w połączeniu z naszym odcieniem; typowe odcienie skóry to jasne, złote, jasnobrązowe, brązowe.

Są osoby odważne i pewne siebie nie bojące się stawiać na odważne kolory – ale nie zawsze czujemy się pewni siebie! Ogólnie rzecz biorąc, łatwiej jest nam nosić pomadki o podobnej głębokości do odcienia naszej skóry, z pewnymi wyjątkami dla ciemnych odcieni, które preferujemy w chłodniejszych miesiącach. Wybieranie podobnie pigmentowanych odcieni może powstrzymywać z wyboru bardziej wyrazistej kolorystycznie naturalnej szminki.

3) Kategoryzuj kolory
Po ustaleniu odcienia i odcienia skóry możemy teraz dopasować szminki w różnych kategoriach kolorystycznych. Klasyczne kategorie to czerwony, jagodowy, śliwkowy, brzoskwiniowy, różowy i nude.

4) Wykończenie
Wykończenie produktu do ust – satyna, połysk lub matowa pomadka – jest tak samo ważne jak sam odcień. Ogólna zasada jest taka, że im jaśniejszy lub bardziej kontrastujący kolor ust dla naszej skóry, tym łatwiej je nosić w matowym wykończeniu. Połysk w satynowym i błyszczącym wykończeniu przyciąga światło i może zmieniać kolor pomadki i odcieniem naszej skóry. Dlatego wybór pomadek w podobnych odcieniach i głębokościach tworzy lepszy efekt.

Odcień pomadki

5) Eksperymentuj z błyszczykami

Jeżeli zanurzymy się w ogromnej palecie kolorów pomadek i nie jest to dla nas łatwy wybór – łatwiejszym wyborem będzie błyszczyk. Ponieważ kolory w błyszczykach są często mniej nasycone, mogą być bardziej „wyrozumiałe”. Nakładanie błyszczyka z naszymi ulubionymi pomadkami i konturówkami jest łatwe, aby uzyskać niestandardowy wygląd.

6) Bądź bardziej odważna
Szukając charakterystycznego odcienia do ust, zauważyliśmy, że te same odcienie różu, które preferujemy, są zgodne z naszą naturalną pomadką do ust. Rzuć okiem na róż, który kochasz i znajdź uroczą szminkę w kolorze koralowym, aksamitnego fioletu lub płatków różu.

7) Dodaj urozmaicenie
Kiedy już znajdziemy odcienie, z którymi czujemy się komfortowo, dodajemy różnorodność wykończeń. Lubimy budować
kolor na ustach od produktów prześwitujących do nasyconych, od balsamów po pomadki płynne. Kochasz tylko jeden odcień? Miej pod ręką wiele wykończeń, aby coś pomieszać (przynajmniej trochę).

8) Wzmocnienie
Ostatnim krokiem jest zbudowanie kompletnego wyglądu ust, który będzie pasował do odcienia skóry i kształtu ust.

Odważniejsze, głębsze i bardziej matowe odcienie szminki najbardziej zwracają uwagę na kształt ust.

Błyszczyki i satynowe pomadki powiększają usta i sprawiają, że wyglądają na większe.

Konturówki do ust , zwłaszcza w nieco ciemniejszych odcieniach, tworzą głębię i wymiar dla pełniejszego, bardziej soczystych ust.

Nakładanie warstw produktów do ust razem może stworzyć całkowicie niestandardowe, trwałe usta dostosowane do naszej wyjątkowej cery.

Wszystkie komentarze

Zostaw komentarz