Czym są antyoksydanty?

Czym są antyoksydanty?

Słyszałaś o antyoksydantach i słyszałaś, że są dla Ciebie dobre. Ale czy wiesz, czym są, jak działają i dlaczego Twoja skóra ich potrzebuje?

Jako główny twórca pierwszej linii naturalnych kosmetyków z pigmentami owocowymi®, współzałożycielka 100% PURE™, Susie Wang, wie co nieco o zdrowej skórze. To dlatego celowo wypełnia kosmetyki do makijażu, pielęgnacji skóry i ciała antyoksydantami - a my powiemy Ci dokładnie, dlaczego Ty (i Twoja skóra) powinniście o nie dbać!Czym są antyoksydanty?
To substancje (taka jak beta-karoten, witamina C i alfa-tokoferol), które hamują utlenianie lub reakcje promowane przez tlen, nadtlenki i wolne rodniki.

Antyoksydanty służą do ochrony żywego organizmu przed niszczącym działaniem szkodliwych wolnych rodników występujących w naszym codziennym środowisku. Biorąc pod uwagę, że antyoksydanty nie występują naturalnie w organizmie człowieka, należy je uzupełniać w diecie, suplementach lub poprzez stosowanie miejscowe.
Czym są wolne rodniki?
Aby lepiej zrozumieć antyoksydanty, musisz najpierw zrozumieć, czym są wolne rodniki i jak działają.

Wolne rodniki to reaktywne atomy, które zawierają jeden lub więcej niesparowanych elektronów, "szczególnie takie, które są wytwarzane w organizmie przez naturalne procesy biologiczne lub wprowadzane z zewnątrz". Te "zewnętrzne źródła" mogą obejmować promienie UV, toksyny, zanieczyszczenia czy dym tytoniowy. Każdy z nich jest w stanie uszkodzić komórki, białka i DNA Twojego ciała poprzez zmianę ich struktury chemicznej.

Wolne rodniki:

Jak więc wpływają na nas wolne rodniki i co antyoksydanty mogą z tym zrobić? Twoje ciało jest w zasadzie polem bitwy. Każdego dnia, Twoje komórki są nieustannie bombardowane zanieczyszczeniami środowiska, toksynami, promieniowaniem, stresem, zarazkami i wieloma innymi czynnikami, których nie są w stanie dostrzec nasze oczy.

Co się dzieje, gdy do organizmu dostają się wolne rodniki? Niektóre wolne rodniki powstają bezpośrednio w wyniku działania organizmu, np. podczas ćwiczeń fizycznych lub metabolizowania pożywienia w celu uzyskania energii.

Z drugiej strony, wolne rodniki mogą również pochodzić z czynników zewnętrznych, takich jak te, które wymieniliśmy powyżej (zanieczyszczenie środowiska itp.). Wolne rodniki to po prostu produkty uboczne reakcji chemicznych zachodzących w naszych komórkach. Wolne rodniki niekoniecznie są złe same w sobie, ale mogą wyrządzić trwałe szkody, jeśli przewyższają liczebnie naturalne mechanizmy obronne organizmu.

W Twoim organizmie większość elektronów występuje w parach. Wolne rodniki to bardzo niestabilne cząsteczki, które zawierają niesparowane elektrony. Nie cofną się przed niczym, aby połączyć się w pary, co oznacza kradzież potrzebnych im elektronów z innych cząsteczek. Powoduje to stres oksydacyjny i uszkodzenie komórek; gdy powstanie jeden wolny rodnik, następuje reakcja łańcuchowa i powstaje ich znacznie więcej.

Stres oksydacyjny jest związany z różnego rodzaju problemami, w tym, ale nie tylko: uszkodzenia DNA, śmierci komórek, przedwczesnego starzenia się, chorób neurodegeneracyjnych, chorób układu krążenia i nowotworów.

Właśnie wtedy, gdy sprawy wyglądają naprawdę ponuro, na ratunek przychodzą antyoksydanty! Antyoksydanty zapobiegają i zatrzymują uszkodzenia komórek spowodowane przez utleniacze, dlatego organizm potrzebuje zdrowej równowagi pomiędzy antyoksydantami a utleniaczami. Ponieważ w dzisiejszym przemysłowym świecie nasze ciała są narażone na działanie coraz większej liczby wolnych rodników, przeciwutleniacze stają się coraz ważniejsze.

Na szczęście przeciwutleniacze są obficie obecne w żywności; występują w wielu formach, a każda z nich jest w stanie neutralizować szkodliwe wolne rodniki i zmniejszać ryzyko chorób.


Gdzie znaleźć antyoksydanty
Na szczęście dla nas, istnieją tysiące pokarmów bogatych w przeciwutleniacze dostępnych dla nas na planecie Ziemia. Niektóre z najczęściej spożywanych to super owoce, jagody, kakao, kawa, zielone warzywa liściaste, orzechy, czerwone wino i zielona herbata. Ważne jest, aby Twoja dieta była bogata, jeśli chodzi o owoce i warzywa, dzięki czemu będziesz czerpać korzyści z różnorodnych witamin, przeciwutleniaczy i flawonoidów.

Kupuj żywność organiczną, kiedy tylko jest to możliwe, aby uzyskać najwyższą zawartość składników odżywczych bez pestycydów, herbicydów, konserwantów i GMO.

Uwaga dla kupujących: jeśli nie kupujesz produktów ekologicznych, unikaj jedzenia skórki owoców i warzyw. To dlatego, że skórka pochłania większość pestycydów.

Antyoksydanty w pielęgnacji skóry


Ponieważ nasz organizm nie potrafi sam wytwarzać przeciwutleniaczy, muszą być one pozyskiwane poprzez dietę, suplementację lub, co jest naszym osobistym faworytem, poprzez pielęgnację skóry. Do tych niezbędnych przeciwutleniaczy należą: witamina C, witamina E, CoQ10, resweratrol i karotenoidy. Oprócz organicznej diety opartej na roślinach, możesz wykorzystać pielęgnację skóry, aby uzyskać pełne spektrum witamin i przeciwutleniaczy, które pomogą Twojemu organizmowi zwalczyć stres oksydacyjny.

100% Pure Multi-Vitamin + Antioxidants PM Eye Treatment


Jeśli szukasz łatwej rutyny w pielęgnacji skóry z antyoksydantami, wypróbuj ten skład na PM po demakijażu:

Krok 1: Peeling do twarzy z pulpy Acai (usuwa zanieczyszczenia powierzchniowe i resztki z porów) https://bio-klon.pl/naturalne-peelingi/552-peeling-do-twarzy-acai-pulp-100-pure-acai-pulp-facial-scrub-gesichtspeelin.html

Krok 2: Vitamin C Mask (skoncentrowana dawka rozjaśniającej witaminy C) https://bio-klon.pl/maski-do-twarzy-i-pod-oczy/735-rozswietlajaca-maska-z-witamina-c-100-pure-50-vitamin-c-mask.html

Krok 3: Vitamin C Serum (przywraca nawilżenie, zwiększa moc przeciwutleniaczy) https://bio-klon.pl/naturalne-serum/92-serum-nawilzajace-z-witamina-c-100-pure-vitamin-c-serum.html

Krok 4: Olejek do twarzy multiwitamina i przeciwutleniacze (zatrzymuje witaminy i przeciwutleniacze) https://bio-klon.pl/naturalne-serum/862-intensywnie-odzywczy-olejek-do-twarzy-100-pure.html

Krok 5: Multiwitamina i przeciwutleniacze PM Eye (zwalcza uszkodzenia oksydacyjne w delikatnej skórze wokół oczu) https://bio-klon.pl/naturalne-serum/862-intensywnie-odzywczy-olejek-do-twarzy-100-pure.html

Krok 6: Multiwitamina + Antyoksydanty Ultra Riche PM Treatment (głębokie, bogate nawilżenie i działanie antyoksydacyjne na noc) https://bio-klon.pl/naturalne-kremy-na-noc/63-krem-na-noc-100-pure-multi-vitamin-antioxidants-ultra-riche-pm-treatment.html


Teraz już naprawdę wiesz, czym są antyoksydanty i dlaczego są tak dobre dla Twojego ciała! Pielęgnacja skóry z antyoksydantami może przynieść korzyści przeciwzapalne, ujędrniające i przeciwstarzeniowe, wspomagając jednocześnie naprawę tkanki bliznowatej i uszkodzeń spowodowanych działaniem słońca. Aby zacząć przygodę z antyoksydantami, po prostu dostarcz swojemu organizmowi (i skórze) witamin i składników odżywczych pochodzących z roślin.Wszystkie komentarze

Zostaw komentarz