Najlepsze płynne eyelinery wykonane z naturalnych składników

Najlepsze płynne eyelinery wykonane z naturalnych składników

Dla wielu z nas dobry eyeliner w płynie jest podstawą naszych zabiegów kosmetycznych. Zwłaszcza, gdy chcemy zrobić wyrazisty, ale nie przerysowany makijaż.
Płynny eyeliner jest bardziej wymagający i wymaga dużej precyzyjności. Ponieważ jest sprawcą wielu rozmazań, krzywych linii, chusteczek do makijażu, zanim opanujemy kultowy efekt kociego oka.
Te z was, które uwielbiają klasyczne, kocie spojrzenie, wiedzą aż za dobrze, że wystarczy zła formuła, aby zepsuć, a następnie ponownie rozpocząć całą rutynę makijażu oczu od nowa.
Więc co dokładnie składa się na dobrą naturalną formułę eyelinera?

Krótko mówiąc, najlepszy eyeliner w płynie będzie wolny od ostrych lub szkodliwych składników, ale nadal będzie ślizgał się po powiece z pięknym, odważnym pigmentem, który utrzyma się przez cały dzień bez rozmazywania.

Przyjrzyjmy się zatem dogłębnie składnikom najlepszych formuł płynnych eyelinerów.

  • Naturalny eyeliner 100% PURE
Co sprawia, że eyeliner w płynie jest „naturalny”?


Dla osób z pasją do czystego i naturalnego piękna, naturalne płynne kredki do oczu są koniecznością podczas rutynowego makijażu. Ale co sprawia, że ​​naturalny eyeliner w płynie jest… naturalny? Oczywiście wszystko sprowadza się do składników — tych, które zobaczysz w najlepszym płynnym eyelinerze i tych, których nie zobaczysz.

Składniki, które chcesz umieścić w płynnym eyelinerze, będą zasadniczo pochodzić z ziemi. Przechodzą tylko niewielką obróbkę, aby przekształcić je w formułę. Należą do nich owoce, minerały i naturalne woski, takie jak wosk pszczeli lub, w przypadku wegan, wosk Carnauba.

Niestety lista składników, których nie chcesz w najlepszym naturalnym płynnym eyelinerze, będzie długa w porównaniu z tym, czego chcesz. Moglibyśmy z łatwością napisać cały artykuł o składnikach, których chcesz unikać w makijażu. Ale na razie przedstawimy kilka głównych grup.

3 składniki, których należy unikać w płynnym eyelinerze


#1: Petrochemia
Petrochemikalia odnoszą się do związków wytwarzanych chemicznie z ropy naftowej, węgla, ropy naftowej, trzciny cukrowej lub kukurydzy. Często stosuje się je do poprawy tekstury i wydajności produktów.

W ostatnich latach stwierdzono, że petrochemikalia mają związek z zapaleniem w organizmie. Mogą nawet w znacznym stopniu przyczynić się do uszkodzeń spowodowanych przez wolne rodniki. Może to prowadzić do kilku różnych problemów zdrowotnych i podrażnienia skóry.

#2: Zapach
Zazwyczaj uważamy, że zapachy w produktach są w porządku, o ile są naturalne. Ważne jest również, aby marka, która je sprzedaje, jasno określała, z czego wykonany jest zapach.

Ale jeśli chodzi o zapachy syntetyczne, wszystko, co możemy powiedzieć, to "trzymaj się z daleka". Zapachy syntetyczne są nie tylko drażniące dla skóry, ale potencjalnie mogą zawierać mnóstwo niebezpiecznych składników. Mogą to być czynniki rakotwórcze, alergeny, neurotoksyczne chemikalia i substancje zaburzające gospodarkę hormonalną.

Jeśli chodzi o znalezienie najlepszej formuły płynnego eyelinera, zdecydowanie zalecamy trzymanie się tych, które są bezzapachowe. Po co w ogóle chcieć, żeby twoje powieki były pachnące?

#3: Parabeny
Parabeny od wielu lat są gorącym tematem w branży kosmetycznej. Zasadniczo działają one w celu zachowania kosmetyków i wydłużenia okresu przydatności do spożycia, jednocześnie zapobiegając rozwojowi bakterii.

W niektórych badaniach zaobserwowano, że parabeny mogą zaburzać funkcje hormonalne. Może to potencjalnie prowadzić do chorób takich jak rak piersi, co zostało niechlubnie odnotowane w jednym z badań z 2004 roku. To doprowadziło Unię Europejską do zakazu ich stosowania w formułach kosmetycznych w 2012 roku.

Chociaż zauważono, że te efekty występują w wyjątkowo wysokich stężeniach parabenów, ogólnie uważa się, że można bez nich żyć. Zwłaszcza, gdy istnieją znacznie bezpieczniejsze, naturalne alternatywy, takie jak ekstrakt z rozmarynu.


Znalezienie najlepszego płynnego eyelinera, który jest również naturalny jest jak znalezienie idealnej pary dżinsów lub idealnego materaca. Potrzeba trochę wysiłku i badań, aby znaleźć ten właściwy dla Ciebie, ale kiedy znajdziesz ten go-to formuła, jeden więcej aspekt swojego życia staje się trochę łatwiejsze.

Long Last Liquid Eyeliner 100% Pure 


Long Last Liquid Eye Liner kładzie duży nacisk na składniki, które są dobre dla Ciebie. Należą do nich nawilżający aloes i odżywcze masło kakaowe, a także liście czarnej herbaty, aby stworzyć naturalnie odważny, długotrwały pigment.

Wszystkie komentarze

Zostaw komentarz